
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 9.3 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 4.3 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Buffer, Schmitt Trigger |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| Nominal Supply Current | 250 mA |
| Number of Gates | 2 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 2 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Family | LVC |
| Polarity | Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Input Type | Schmitt Trigger |
Stock: 44777
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.08635 | $0.86350 |
| 50 | $0.07495 | $3.74750 |
| 100 | $0.06506 | $6.50600 |
| 500 | $0.05634 | $28.17000 |
| 1000 | $0.05070 | $50.70000 |
| 3000 | $0.05070 | $152.10000 |
